1999 'dan bu yana

Sağlıklı yaşam, şifa ve tatil amacıyla geldiğiniz “Nevşehir’in Termal bölgesi” unvanına sahip güzel ilçemiz Kozaklı ´da;

12 yıldır sektörde hizmet veren Kaplıca, SPA ve Sosyal tesisleri bünyesinde bulunduran Atabay Termal Otelimiz yenilenen yönetim ve vizyon doğrultusunda hizmete açılarak konuklarımızın beğenisine sunulmuştur.

Termal otellerde yaşanmış misafir beğenileri ve beklentileri dikkate alınarak özenle tasarlanan, ´huzur ve şifanın buluştuğu Atabay Termal Otel Kozaklı ilçesi Kaplıca caddesinde konumlanmıştır. Konum itibariyle; Şehrin merkezinde olup Kayseri ve Kapadokya havaalanlarına 75 km mesafededir. Bölge merkezi konumda olup Kayseri, Kırşehir, Yozgat, Aksaray illerine 1 saatlik mesafededir.

Otelimiz Turizm ve Sağlık Bakanlığı tarafından hizmet niteliklerimiz ve hijyen koşullarımız sıklıkla denetlenmektedir. İşletmemiz Turizm Bakanlığı tarafından verilmiş **** 4yıldızlı Turizm işletme belgesine ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından verilmiş Kaplıca işletme belgesine sahiptir.

Amacımız termal tatilinizde sağlıklı yaşam ihtiyaçlarınızda ilk tercihiz olabilmektir. Dinlenmek için sessizlik, rahatınız için konfor, yorulmamanız için hizmet alanlarımıza kolay ulaşım, Lezzetini unutamayacağınız zengin ve lezzetli bir mutfak, Düğün-eğitim -seminer ihtiyaçlarınız için Balo ve toplantı salonlarımız ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlanıp siz değerli misafirlerimiz hizmetine sunuluştur.
89oda
38personel
1cafe
2havuz

Standartlarımız

1. Odalarımız
Atabay Otel'de modern ve konforlu olarak dizayn edilmiş 82 adet standart oda, 6 adet suit oda ve 1 adet engelli odası bulunmakta olup 89 oda ve 200 yatak kapasitesine sahiptir. Odaların içerisinde termal su ve küvet mevcuttur.
2. Termal Su
Türkiye'de Radon gazı içeren 14 termal sudan birine sahiptir. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi tıbbi ekolojik ve Hidroklimatoloji Ana bilim dalının raporuna göre Kozaklının suyu "Termomineral","Termal”, “mineralli su “olarak tanımlanmıştır. "Florürlü Su" karakterindendir. Bu da özellikle Balneolojik tedavilerde etkili olduğu anlamına gelmektedir. ISISI: 27 ºc - 93 ºc PH DEĞERİ: 6.7 - 7 Florürlü, Sülfatlı, Bikarbonatlı, Sodyumlu, Kalsiyumlu ve Radyoaktif bileşimli.
3. Restorant & Alakart
Türk ve Dünya mutfağının en seçkin lezzetleri Atabay Termal Otelin sabah ve akşam açık büfe olarak siz değerli ziyaretçilerimizin beğenisine sunulmuştur. Ayrıca alakart restoranımızda hizmet vermektedir.
4. Spa & Masaj
Tesisimizin Spa merkezinde bulunan Türk hamamı, sauna, fin hamamı gibi aktivite imkanlarından faydalanabilir eğlenceli saatler yaşayabilirsiniz. Tüm yılın yorgunluğunu üzerinden atmak isteyen misafirlerimiz masaj yaptırarak rahatlayabilirler.